Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kredi kartı ile SGK prim ödemesi nasıl yapılır?

Kredi kartı ile SGK prim ödemesi nasıl yapılır?

admin admin -
131 0

SGK prim ödemenizi yapmak için SGK ile anlaşmalı olan bankaları kullanarak isterseniz otomatik ödeme talimatı ile prim ödemelerinizi yapabilir, isterseniz de bazı bankaların sunmuş olduğu taksit seçeneklerinden faydalanarak ödemelerinizi gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır. Bu konuda Halk Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank ve Türkiye Finans bankalarının SGK ödemelerinde kredi kartı ile ödeme imkânı sunduğunun altını çizmek istiyoruz.

Kredi kartı ile ödeme işlemini kimler yapabilir?

Özel sektörde çalışan bir bireyseniz bu konuda zaten ödemelerinizi çalıştığınız iş yeri yapmaktadır. Ancak bunun dışından sigortanızı dışarıdan kendiniz yatırmak istiyorsanız yapmanız gereken kredi kartınız ile belirttiğimiz bankaları kullanarak ödemenizi yapmak olacaktır.

Kredi kartınızı kullanarak SGK prim ödemesini yapmak istediğiniz zaman elinizde 26 haneli olan SGK işveren sicil numaranızın bulunması gerekmektedir. Sicil numarasının elinizde olmaması durumunda herhangi bir şekilde ödeme yapmazsınız. Ancak bunun dışında ödeme yapmak istediğiniz zaman bağlı bulunduğunuz oda üzerinden veya bağlı bulunduğunuz muhasebecinizi arayarak sicil numaranızı aldıktan hemen sonra işlem yapabilirsiniz. Sicil numarasını öğrenmek için telefon numaralarını kullanarak işlem yapabilirsiniz.

SGK prim ödemeleri nereden yapılır?

Günümüzde birçok kişinin SGK prim ödemesini yapmak için SGK’ya veya bankalara gitmediğini biliyoruz. İnternet teknolojisinin oldukça fazla geliştiği şu günlerde E-devlet sistemi üzerinden veya bankaların internet bankacılığı şubelerini kullanarak buradan SGK prim ödemelerini yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir