Hacizli Araç Satışları

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankadan Satılık
 4. »
 5. İcralık Hacizli Araç Satışları TEB

İcralık Hacizli Araç Satışları TEB

admin admin -
276 2

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) bünyesinde taşıt kredisi ile alınan ancak taksitleri ödenmeyen araçlar e-satış yöntemi ile icradan satışa konu ediliyor. Burada her araca bir başlangıç bedeli belirlenmiş ve bu oran üzerinden % 20 ile bir teminat yatırılması gerekiyor. TEB sizler için elinde bulunan araçları icra yoluyla satışa konu ediyor.

TEB icralık araç satışlarına ihale yöntemi ile herkes katılabiliyor. Katılım için resmi bir kimliğiniz olması yeterli oluyor. (ehliyet

SOA Behandeling online – Medicatie tegen SOA

, yeni kimlik, nüfus cüzdanı, pasaport gibi) Bunun yanında başkası adına da vekalet yöntemi ile ihaleye katılım söz konusu. Bunun için isen noter kanadıyla alınmış bir vekaletname olması gerekiyor.

Okunmalı : Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar

İhaleye gerçek kişiler kadar tüzel kişiliklerde katılım sağlayabiliyor. Burada katılım talebiniz varsa sizden istenecekler ise tüzel kişilik adına katılacak kişi için vekalet, yetki belgesi, imza sirküsü isteniyor.

İhaleye katılım sonrası ihaleyi kazanır ancak aracı almaktan vazgeçerseniz burada yatırdığınız teminat size iade edilmiyor. Ancak ihaleye girmenize rağmen ihaleyi alamazsanız en yüksek rakamı veren kişi satın almış olacağından bu tutar size iade ediliyor.

TEB satılık hacizli icralık araç satışları esatis.uyap.gov.tr adresinden ilan ediliyor. Burada teknik olarak dijital yollardan bir gün öncesine kadar kişiler teklif verebiliyor. Ancak daha sonraki süreçte fiziki olarak aracın olduğu yerde bir ihale gerçekleştiriliyor. Burada ihalenin devamı. En yüksek fiyatı veren kişi aracın sahibi oluyor. TEB’den satılık araçlar hakkında daha önce ayrıntılı bilgi vermiştik.

İcradan satılık araçlar sonrası ihaleyi alan kişi ayrıca % 1 yada % 18 oranında KDV

İhaleyi kazanan kişi 7 gün içinde aracın teminat tutarı üzerinde kalan kısmını yatırmak zorunda. Aksi takdirde ihale iptal ediliyor ve teminat tutarı da yanmış oluyor. TEB satılık araçlar hakkında bilgi ve ayrıntılar ile sorularınız için cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

TEB’den satılık bazı hacizli icralık araçlar ile İcra daireleri şu şekilde;

 • Hyundai Tucson 2019 model Diyarbakır İcra Dairesi 165.000 TL
 • Renault Fluence 2013 model Güroymak İcra Dairesi 59.000 TL
 • Peugeot 301 2018 model İzmir 3. İcra Dairesi 69.000 TL
 • Fiat Doblo 2016 model Gaziantep İcra Müdürlüğü 25.000 TL
 • Citroen Berlingo 2019 model Bodrum 2. İcra Dairesi 62.500 TL
 • Fiat Linea 2015 Model Adana 7. İcra Dairesi 1000 TL

İlgili Yazılar

2 Yorum

 1. Mehmet - -

  Çift kabin almak istiyorum

 2. Aziz - -

  Audi a4 bmv golf pasat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir