Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Taşıt Kredisi
  4. »
  5. HSBC Taşıt Kredisi Nasıl alınır Hesaplama

HSBC Taşıt Kredisi Nasıl alınır Hesaplama

admin admin -
130 0

Yeni bir arabaya sahip olmak isteyen ya da var olan arabalarını sıfırlamak isteyen kişiler, HSBC taşıt kredilerine başvurarak hayallerini gerçekleştirebiliyor. Uygun faiz ve vade oranlarıyla taşıt kredisi kullandıran banka, ikinci el araçlara dahi belirli oranda kredi kullandırıyor. Hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlar için 50 bin TL’nin üzerinde kredi verilebiliyor. Diğer birçok bankaya oranla çok daha düşük faiz oranı belirleyen banka, başvurularda herhangi bir kefil talebinde de bulunmuyor. Gerekli evrakları tamamlayarak banka şubelerine gittiğiniz zaman başvuruyu kolayca yapabilirsiniz.

HSBC Taşıt Kredisi Nasıl Başvurabilirim?

Taşıt kredilerine başvurmak için internet bankacılığını

, telefon bankacılığını ya da size en yakın şubeyi kullanabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanmayan kişiler HSBC resmi internet sitesi üzerinden de ön başvuru yapabiliyor. Sitede taşıt kredisi menüsüne girdiğiniz zaman ‘Hemen Başvurun’ butonunu göreceksiniz.

Bu alanda gerekli yerleri doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığı üzerinden başvuru yapmak için öncelikle bankanın bir müşterisi olmanız gerekiyor. HSBC üzerinden bir kredi kartı ya da banka kartı olan kişiler anlık başvurularını yapabilir. Şubeden başvuru yapmak isteyen kişiler ise öncelikle gerekli evrakları temin etmesi gerekiyor.

HSBC Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Taşıt kredisi başvurularını şubeden yapan kişiler nüfus cüzdanı, gelir belgesi, başvuru formu ve satın alınacak araca ait proforma faturayı bankaya teslim etmek zorundadır. İkinci el araçlar içinse ruhsatın fotokopisi gerekiyor. Ayrıca başvuru formunda belirtilen adrese kayıtlı olan bir fatura, son aya ait SGK bildirgesi ve serbest meslek çalışanları için ticari sicil gazetesi de gerekli olan diğer evraklardır.

HSBC Taşıt Kredisi Faiz Oranları

HSBC aracılığıyla taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler %1,44’den başlayan faiz oranları ile kredi çekebiliyor. Bankanız bu krediler için maksimum 48 ay vade uygulayacaktır. Belirlenen bu faiz oranı, vade sayısına göre yükseliş de göstermez. Bu açıdan vade sayısını 48 aya kadar istediğiniz gibi yükseltebilirsiniz. Faiz oranları ve vade sayıları hakkında daha detaylı bilgi almak için HSBC şubelerini, internet ya da telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir