Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. HSBC Hesap Kapatma (Banka Hesabı İptali)

HSBC Hesap Kapatma (Banka Hesabı İptali)

admin admin -
118 0

HSBC 1865 yılında Hong Kong’ta kurulmuştur. Merkezi şuan İngiltere’nin Londra şehrindedir. HSBC bankasının sunmuş olduğu avantajlar doğrultusunda müşterisi de çoktur. İnsanlar hesap açar ve bir süre sonra açtığı hesapları kapatmak ister. Bunun içinde HSBC Bankası bir çok yöntem sunmaktadır. Peki,HSBC Hesap Kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

HSBC Telefon Bankacılığı İle Hesap Kapatma

HSBC Telefon bankacılığı müşterilerine 7 gün 24 saat hizmet vermekte olup Türkiye’nin her yerinden arama yapılabilmektedir. HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemleri için 0850 211 0 11 numaralı müşteri hizmetleri numarasından gerçekleştirebilirsiniz. Yurt dışından arama yapacaklar içinse bu numaranın başına Türkiye’nin ülke kodu olan +90 eklenmesi gerekmektedir.

HSBC İnternet Bankacılığı İle Hesap Kapatma

Vadesiz hesaplarınızla birlikte, internet üzerinden açılan e-vadeli hesapları kapatmak için HSBC İnternet Bankacılığı kullanılabilir. Bunun için HSBC sitesine girince soldaki menüde yer alan ‘Bireysel İnternet Bankacılığı’ kısmında yer alan ‘Giriş’ seçeneği kullanılabilir. Eğer yapılacak olan HSBC Hesap Kapatma işlemi kurumsal bir işlemse ‘Şirket İnternet Bankacılığı’ üzerinden de giriş yapılabilmektedir. Bireysel işlemlerde kullanıcı adı ve parola ile giriş sağlanırken, kurumsal işlemlerde buna ek olarak müşteri numarası girilmesi gerekmektedir. İşlemlerin sonunda İnternet Bankacılığı hizmeti kullanılarak hesaplar üzerinden vadesiz hesap ya da e-vadeli hesaplarınız kapatılabilir.

HSBC Mobil Şube Bankacılığı İle Hesap Kapatma

İnternet Bankacılığına benzeyen Mobil Şube ile hesap kapatma işlemi, Android ya da iOS işletim sistemi yüklenmiş akıllı telefon ya da tabletlerde bulunan mobil uygulama üzerinden giriş yapabilmektedir. Uygulamalar kısmında yer alan hesaplar bölümünden HSBC Hesap Kapatma işlemi gerçekleştirilebilir.

HSBC Şubesine Giderek Banka Hesabı Kapatma

Hesap kapatma işlemi ile ilgili yapılacak en sağlıklı ve kolay yöntem size en yakın HSBC şubesine giderek HSBC Bankası Hesap Kapatma talebinde bulunmaktır. HSBC şubesine giderken yanınızda kimlik kartınızın olması gerekmektedir. Kimlik kartı olmadan hiç bir işlem gerçekleştirilemez. Kimlik kartının yanında, kapatmak istenen hesaba ait kartı da yanınızda götürünüz. HSBC şubesine gidildikten sonra dilekçe doldurmanız istenecektir. Bu dilekçe şubeye gidilmeden de doldurulabilir

prednisolon kaufen online

, sonrasında bu dilekçeyi HSBC bankasına gönderebilirsiniz. Böylelikle HSBC hesap kapatma işlemlerini başlatmış olursunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir