Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araçtan Nasıl Kurtulurum

Hacizli Araçtan Nasıl Kurtulurum

admin admin -
87 0

Borcu nedeniyle hakkında icra dosyası açılması dolayısıyla hacizli araçtan nasıl kurtulurum araştırması yapanlar için ayrıntılar içeriğimizde yer almaktadır.

Hacizli araçlar pek çok kişinin başına bela olabilmektedir. Daha doğrusu bedeli bir türlü ödeyemeyen ve bu yüzden arabasının bağlanacağından korkan kişiler ilk etapta hacizli araçlar nasıl kurtulurum demektedirler. Aslında hacizli araçlardan kurtulmak için yapılacak tek şey satışa çıkartmak olacaktır. Aracın talibinin çıkması ve satışının gerçekleşmesiyle birlikte borç da alıcıya geçmektedir. Dolayısıyla hacizli araçları satmak, kurtulmanın tek yolu sayılmaktadır. Yine gücü yetenlerin haczi ortadan kaldıracak adımlar atmaları da kurtulmalarını sağlayacaktır. Resmi devlet dairelerinden ve ilgili yerlerden bu işlemi tamamlamanın makul olduğu da unutulmamalıdır. Hacizli araçlar hakkında her türlü bilgiyi hukukçulardan edinebilirsiniz.

Hacizli Araç Satışı Yapılabilir mi

Alınan hukuki karar neticesinde hacizli bir aracın satışının gerçekleştirilmesi mümkündür. Tabii ki tüm prosedürler usulüne uygun biçimde tamamlanmasıyla birlikte araç, yeni sahibine devredilmiş olacaktır. Buradaki kritik husus, hacizli araçlar satın alan kişinin borçları da üstleneceğidir. Özellikle bir aracın üzerinde haciz varsa bu haciz şerhi hiç ayrılmadan araçla birlikte yeni sahibine geçmektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar satışı bu şartla yapılabilmektedir.

Gerek ucuz olması gerekse de ederinin altında satılması nedeniyle tercih edilen hacizli araçlara yoğun rağbet edilmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, müşterilerin hacizli araçlara dair bilgi alarak alımı gerçekleştirmeleridir. Şayet bir problem olduğu takdirde problem alıcının olacaktır.

Hacizli Araç Satmak Yasal mı

Danıştay tarafından alınan karara istinaden hacizli araçları satmak yasal kabul edilmektedir. Yani müşteriler herhangi bir prosedüre takılmaksızın hacizli araçlar satın alabilmekte ya da satışa çıkartabilmektedirler. Dolayısıyla işlemin yasal olduğunu söylemek mümkündür. Burada kıymetli olan husus, alıcı ya da satıcıların devlet tarafından belirlenen usule göre işlemlerini gerçekleştirmeleridir. Kanunlara uygun biçimde yapılacak satış işlemi neticesinde sorunun çıkmayacağını tekrar etmek doğru olacaktır. Yine de hem hacizli araçlar bakan ve satın almak isteyenlerin hem de satıcıların mevzuatı öğrenmeleri en sağlıklısıdır. Siz de buna göre hacizli araçlar noktasında bilgi edinebilir, avukatlardan destek talebinde bulunarak soru işaretlerinizi kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir