Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araçlar ile İlgili Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

Hacizli Araçlar ile İlgili Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

admin admin -
128 0

Bir arabam olsun istiyorum. Araç  satın almak istiyorum. Hacizli bir araç alabilir miyim?

Evet , kendisine sıfır araç almak isteyen ancak fiyatları çok yüksek bulan birinin, ikinci el araç fiyatlarına bakması normaldir. İkinci el araç fiyatlarını da yüksek bulan birinin yapacağı en akıllıca şey hacizli bir aracı satın almak olabilir. Piyasa değerinin çok altında bir fiyata, istediğiniz bir aracı satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey hacizli araçlar listesinden istediğiniz bir aracı seçmek ve bunun için gerekli şartları yerine getirdikten sonra istediğiniz aracı satın almaktır.

Hacizli Araçlar nasıl satın alınır?

Hacizli araçlar listesine bakıp bir araç beğendiniz diyelim. Bu hacizli aracı satın almak istiyorsunuz. Bunun için bazı şartları gerçekleştirmelisiniz. Şimdi bu şartların ne olduğuna bir bakalım.

Hacizli araç satın almak için gerçekleştirilecek  şartlar nelerdir?

18 yaşını doldurmuş  her Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı kimliğini alarak başvuru yapabilir. Yapılan hacizli araçların satış ihalesinde, katılacak  kişilerin ihaleye katılım formunu doldurmaları gerekir. Geriye kalan son şey, ihale teminatını  ödemektir. Seçim size kalmış. Nakit para ya da bankadan alınan bir teminat mektubu ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra hacizli araç ihalesine katılmak için önünüzde hiçbir engel kalmaz.

Hacizli bir aracı satın almadan önce aracı görmek mümkün mü?

Hacizli araçlar için ihaleler başlamadan 30 dakika önce dosyada belirtilen yerde hacizli araçlar sergilenir. Hacizli araçları görebilir, istediğiniz aracı seçebilirsiniz.

Hacizli Araçlar İçin Düzenlenen İhaleler Kimler Katılamaz?

Hacizli araçları şu şartlara sahip kişiler alabilir dedik. Peki bu ihalelere kimler katılamaz ve hacizli araçlar kimler tarafından satın alınamaz? Biraz da bundan bahsedelim isterseniz. Hacizli araç ihalesinde görevli olan devlet yetkililerinin hiçbiri bu araçları satın alamaz. Görevli olan devlet yetkililerinin aileleri de bu satışlara katılamazlar. Ayrıca reşit olmayanlar bu ihalelere katılamazlar. Katılımı hukuk kuralları çerçevesinde yasaklanmış olan kişilerin de katılması yasaktır. Akıl sağlığı yerinde olmayan kişilerin de katılımı mümkün değildir. Son olarak hapishanede olan kişiler de bu hacizli araç ihalelerine katılamazlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir