Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Satın Almak İçin Formlar Nasıl Doldurulur?

Hacizli Araç Satın Almak İçin Formlar Nasıl Doldurulur?

admin admin -
154 0

Hacizli araçlar ile ilgili en çok merak edilen şey şüphesiz nasıl satın alındıkları. Hacizli araçlar icra ihalelerinde satışa çıkarlar yani hacizli araçlardan birini satın almak istiyorsanız bir ihaleye katılmanız gerekecektir. Hacizli araç satın almak sandığınızdan daha popüler bir işlem. Bunun en büyük sebebi ise hacizli araçların icra ihalelerinde normal satış fiyatlarının yarı değerine satılması. İşte bu hacizli araçlar için yapılan ihalelere katılmak için form doldurup ibraz etmeniz gerekir. Bu form İhale Katılım Formu’dur. Hacizli araçlar için ihaleler sonuç vermez ve araçlar satılamazsa açık artırma usulü bırakılıp pazarlık usulü satışa geçilir. Bu pazarlık, Pazarlık Usulü Satış Teklif Formu aracılığı ile gerçekleştirilir.

İhale Katılım Formu’nda İstenilen Bilgiler

Hacizli araçlar için düzenlenen ihalelere katılmak için doldurulan İhale Katılım Formu internetten çıkarılabilir ya da ihale görevlileri aracılığı ile temin edilebilir. İhale Katılım Formunda ibraz edilmesi gereken bilgiler TC Kimlik Numarası, Ad, Soyad, Unvan, İrtibat Adresi, Cep Telefonu veya Sabit Hat Numarası, İhale Tarihi ve Saati son olarak da dolduran kişinin imzasıdır. Hacizli araç satın almak için ihaleye katılacak olan bir kurum ise vergi numarasını da bildirmelidir. Bu form ihaleden 30 dakika önce görevlilere teslim edilmelidir. İhale Katılım Formu’nda hacizli araç satın almak için fiyat belirtilmez. Hacizli araç satın almak için fiyat belirleme işlemi ihaledeki açık artırma bölümünde tamamlanmaktadır.

Pazarlık Usulü Satış Teklif Formu’nda İstenilen Bilgiler

Pazarlık Usulü Satış Teklif Formu’nda İhale Katılım Formu’nda yer almayan araç bilgileri de yer alır. Formda Aracın Plaka No’su, Markası, Modeli, Tahmini Bedeli, Verilen Teklif Tutarı, Ad, Soyad, Adres, Telefon Numarası, Tarih, Saat ve imzadır. Anlaşılacağı üzere pazarlık usulü satışa katılmak için fiyatı belirlemeniz gerekmektedir. Pazarlık usulü satışta hacizli aracın satılacağı fiyat yetkililer tarafından pazarlık usulü satış teklif formu’nda verdiğiniz teklifler değerlendirilerek belirlenir. Bu sebeple en uygun fiyatı belirlemeniz önemlidir zira ikinci teklif verilmez. Ancak hacizli araçlar pazarlık usulü satış teklifleri toplandıktan sonra da hala satılamıyorsa 6 ay süresince yeni teklifler istenebilir ve bu teklifler değerlendirilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir