Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Nereye İhbar Edilir?

Hacizli Araç Nereye İhbar Edilir?

admin admin -
514 0

Borçları nedeniyle icra dosyası açılan hacizli araç nereye ihbar edilir? Ne yapılması gerekir içeriğimizde yer olmaktadır.

Bilindiği üzere özel şirketlere borcu olan şahısların araçları haczedilebilmektedir. Tabii ki bu durum sonucunda aracın bulunması ve hak sahibi olan şirkete teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak araç sahipleri borçlarını ödemedikleri gibi hacizli araçlar kaçırmakta ve bu araçları bir şekilde saklamaktadırlar. Şirketler de paralarını temin edebilmek açısından hacizli araçların ihbar edilmesi yönünde bilgi vermektedirler. Bu anlamda hacizli araçlar nereye ihbar edilir gibi sorular ortaya çıkmaktadır. Hacizli araçlar hem sosyal medya üzerinden ilan veren şirketlere hem de trafik polislerine rahatlıkla ihbar edilebilmektedir. Aracın hakkında yakalama kararı var ise gereken işlem yapılacak ve mal sahibi şirket aracı haczedecektir.

Hacizli Araç İhbar Etmek Doğru mu

Genellikle insanlar hacizli araçlar ihbar etmenin vicdani olarak problemli olduğunu düşünmektedirler. Oysa ki hacizli araçları ihbar etmek hem bir vatandaşlık görevi hem de sosyal bir sorumluluktur. Neticede aracın sahibi tarafından ödenmeyen borca mahsuben şirketler haczi işletmekte ve arabaya el koyma hakkına sahiptirler. Hatta bazı özel şirketlerin hacizli araçları ihbar edenlere ödül verdiği de görülmektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar ihbar etmenin doğru olacağını paylaşabiliriz. Yine de bu konuda en kesin bilgiyi şirketlerden ve uzmanlardan edinmek makuldür.

İncelenmeli : Bankalardan Satılık 2 nci El Araçlar

Hacizli Araç İhbar Sonrası Ödül Var mı

Şirketler araçları bulmak ve paralarını tazmin etmek açısından ihbar edenlere 6000 TL’ye kadar ödül vermektedirler. Tabii ki bu ödül miktarı aracın modeli  fiyatı ve diğer değişkenlerine göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar ihbar sonrası ödül var mı diyenlere evet cevabını vermek doğru olacaktır. İhbar edilen araç çekildikten sonra alacaklı olanlar tarafından ihbarcılara bir miktar ödeme yapılmaktadır. Bu konu hakkında firmalar kişilere bilgi vermekte ve detayları aktarmaktadırlar. Siz de özel bir şirkete borcu olan araçları ihbar etme konusunda ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Hacizli araçların trafiğe çıkmalarında bir sakınca olmadığı gibi yalnızca yakalama emri olan araçların çekildiğini ve haczedildiğini de hatırlatmalıyız. Siz de bu noktada firmalardan, hukukçu ve uzmanlardan hızlıca bilgi edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir