Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Nasıl Temizlenir?

Hacizli Araç Nasıl Temizlenir?

admin admin -
162 0

Hacizli araç almak ve bu şekilde uygun fiyatlarla otomobil sahibi olmak isteyenlerin kafalarındaki ilk soru, genellikle hacizli araç nasıl temizlenir olmaktadır. Yani insanlar hacizli bir aracın haciz şerhinden nasıl kurtulacağını sormaktadırlar. Tabii ki bu süreçte verilmesi gereken ilk bilgi

, eğer hacizli araç satın alındıysa borcu ile birlikte alındığıdır. Yani borç satan kişide kalmamış ve aracın yeni sahibi borcu da üstlenmiştir. Bununla birlikte hacizli aracı temizlemek için ilk başta borcunun ödenmesi gerekmektedir. Akabinde trafik müdürlüğüne yazı yollanması ve rehin durumunun düşürülmesi esastır. Süreç atlatıldıktan sonra mobilden mesaj yolu ile haczin kaldırılıp kaldırılmadığı da muhakkak takip edilmelidir.

Hacizli Aracı Temize Çıkarmak Kolay mı

Hacizli bir aracı temize çıkartmak için tabii ki haczi kaldırmak gerekmektedir. Yani borç ödendiği takdirde aracın muayene olabileceğini ve hiçbir şekilde sorun yaşamayacağını bildirmek isabetli olacaktır. Bu nedenle pek çok kişi uygun fiyatlardan hacizli araçlara yönelmekte ve sonrasında borcu ödeyerek tüm işlemleri gerçekleştirmektedirler. Sonuç olarak hacizli araçlar temize çıkabilir mi sorularına evet yanıtını vermek isabetli olacaktır. Siz de hacizli araçlar konusunda bilgileri firmalardan

, uzman kişilerden ve özellikle hukukçulardan rahat şekilde öğrenebilirsiniz.

Hacizli Araç Trafiğe Çıkış İzni Var mı

Bilindiği üzere muayenesi olmayan bir aracın trafiğe çıkış izni bulunmamaktadır. Bununla birlikte hacizli araçlar da muayene edilmemektedir. Dolayısıyla hacizli araçlar trafiğe çıkabilir mi sorularına kısmen evet yanıtı vermek gerekmektedir. Yani haczedilmiş ancak muayene süresi geçmemiş araçlar şayet yakalama statüsünde değillerse trafiğe çıkabilmektedirler. Ancak yakalama statüsüne geçmemesine rağmen muayenesi sona eren hacizli araçların trafikte yer alamayacakları unutulmamalıdır. Her aşamada olduğu gibi bu noktada da hacizli araçlar satın alacak olan kişilerin dikkatli olmaları gerekmektedir.

Hacizli araçlar eğer mal sahibi üzerineyse ve haciz daha yakalama kararına geçmediyse trafiğe çıkışta bir sorun meydana gelmeyecektir. Yine de mal sahiplerinin araçların bağlanmaması ve otoparka çekilmemesi için bu tip konulara mutlaka ehemmiyet göstermeleri gerekmektedir. Hacizli araçlar konusunda bilgileri bu şekilde derleyebiliriz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir