Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hacizli Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Almanın Riskleri Var Mıdır?

Hacizli Araç Almanın Riskleri Var Mıdır?

admin admin -
147 0

Hacizli araçlar için düzenlenen ihaleye katılmak sizin için uygun mu? Şüphesiz alıcıların hacizli araçlar için yapılan açık artırmaları sevmesinin birçok nedeni var. Fakat hacizli araçlar faydalara sahip olduğu kadar bazı risklere de sahiptir. Hacizli araçlar ile ilgili olumlu yazıları her yerde bulabilirsiniz, bu yazının size istediğiniz dürüst bakış açısını kazandıracağını umuyoruz. Hacizli bir araç satın almayı tarafsızca sizin için derledik.

Hacizli araçlar satın almaktaki en büyük eksikliği şüphesiz test sürüşü eksikliği.

Hacizli araçlar için düzenlenen açık artırmaların küçük bir dezavantajı, satın almadan önce araç için test sürüşü yapamıyor oluşunuz. Bir otomobilin durum raporundan ve görsel incelemeden çok fazla bilgi toplayabilseniz de, test sürüşü yapamamak her zaman küçük de olsa bir risk oluşturur.

 Hacizli araçlar devlet tarafından satışa sunulur ve garantisi yoktur.

Araba satıcıları size bir araç garantisi sunarken, açık artırmalarda satın alınan tüm araçların iyi durumda olduğu varsayılmaktadır. Filo ve devlet araçlarında, araç hala bir garanti kapsamında olabilir. Bununla birlikte, bunu bir risk olarak listeliyoruz, çünkü açık artırmaya ve satış koşullarına bağlı olarak hacizli araçların durumları değişebilir.

İncelenmeli : Bankalardan Satılık 2 nci El Araçlar

Hacizli araçlar eksik geçmiş bilgisine sahiptirler.

Hacizli araçlar genel olarak mal sahibinin maddi sıkıntılarının bir sonucu olarak veya çalınan bir araç kurtarıldıktan sonra kolluk kuvvetleri tarafından tahliye edilmesinin bir sonucu olarak ihaleler ile satılırlar. Açık artırma merkezlerinin çoğu, tüm bu bilgileri alıcılara ifşa etmekle ilgili yasal sorumluluklarını yerine getirir ve bu günlerde, bir aracın geçmişini çevrimiçi aramak oldukça kolaydır. Genel olarak gerçek müzayededen önce, araçları denetleme hakkınız bulunmaktadır fakat hepsi bu. Aracın tüm geçmişini öğrenmekten ziyade ihaleye katılmadan önce aracın ne şekilde buraya getirildiği ve durumunun ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aslında ihalelerde icralı araç satın almakta herhangi bir büyük sorun yoktur. Sadece modelin toptan satış değeri , yıl, tip vb. özellikleri direkt olarak seçemeyebilirsiniz. Satın aldıktan sonra sorunla karşılaşırsanız garanti yoktur, ancak dilerseniz üçüncü bir garanti satıcısından uzatılmış bir garanti satın alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir