Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ev Sahibi Olmak Mı Yoksa Kiracı Olup Para Biriktirmek mi?

Ev Sahibi Olmak Mı Yoksa Kiracı Olup Para Biriktirmek mi?

admin admin -
123 0

Ev sahibi olmak ile ev sahibi olmadan bir evde kira ödemek sık tartışılan konulardan biridir. Her ikisinin de cezbeden kârlı tarafları vardır. Bu kişiden kişiye değişebilecek bir şeydir. Bir ev almak sanıldığı kadar kolay değil fakat yıllarca kira ödedikten sonra elde bir evin olmaması da çok mantıklı bir durum olmuyor. Yeni evlenen bir çiftin hemen bir ev alması iyi bir yatırım olacak iken düğün sonrası masraflar elbette buna engel oluyor. Yahut normal bir çift ev alırken zorlanabiliyor çünkü ev fiyatları genel olarak yüksektir.

Ev Almanın Yararları

Ev gelecek için kârlı bir yatırımdır. Eğer belli bir birikim vatandaşta mevcut ise ev alınması mantıklı olacaktır. Ev almak için bazı projeler de mevcut. Kayıt yapılırken belli bir miktar para alıyor ve müşteri her ay oraya düzenli bir miktar para yatırıyor, bir nevi kumbara gibi. Ortada bir birikim olmaması durumunda ise bankalar satın alınacak evin bir miktarını kredi olarak müşteriye sunmakta. Hatta birçok banka artık peşinatsız ev kredisi vermektedir. Bunun yanında bir çok imkan sunuluyor.

Taksitlendirme, ilk yıl sadece faiz ödeme gibi. Bir ev almadan önce iyi bir planlama yapmak şart. Biraz daha ücret olarak pahalı olsa da ev kirasına verilecek parayı kredi olarak bankaya taksit taksit ödemek daha mantıklı olacaktır. En azından bu ödemelerin sonunda bir konut sahibi olunacaktır. Bunun yanında müşterinin kendi evi olduğu için evde istediği tadilatları

orlistat Prix: Achat en Ligne Sans Ordonnance

, eklemeleri yapabilecek ve dilediği gibi bir evde yaşamını sürdürecektir.

Kiracı Olup Para Biriktirmek

Kiracı olmak sık sık taşınan vatandaşlar için güzel bir uygulama. Uzun süre bir yerde yaşamını sürdüremeyen, belli nedenler dolayısıyla şehir, ülke, mahalle değiştirme durumunda olan vatandaşların bir ev satın alması çok gerekli değildir. Ev almak için bir birikimi olmayan, kredi çektiğinde ödeyemeyecek bir aylık ödemesi olan evi almaya zorlanan vatandaş elbette kiracı olacaktır. Kiranın kazandırdığı çok şey de vardır. Yeni insanlar tanınır, yeni yerler keşfedilir ve müşteri istediği bir çok evde kalma fırsatı bulur. Her ikisi de mantıklıdır fakat farklı durumları vardır. Buna müşteri karar verecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir