Hacizli Araç Satışları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Antalya’da Kamuya Ait 39 Konut 230 – 250 -260 Bin TL’den Satışa Çıkarıldı.

Antalya’da Kamuya Ait 39 Konut 230 – 250 -260 Bin TL’den Satışa Çıkarıldı.

admin admin -
129 0

Antalya, Çalkaya mevkiinde bulunan kamuya ait 39 konutun satışa çıkarıldığına dair ilanın yayınlanmasının ardından çoğu kesim ayrıntıları merak ediyor. Bu anlamda henüz satış hakkında bilgisi olmayan kişilerde mevcut. Bu nedenle sizlere kamunun satışa çıkardığı konutlar hakkında bilgi vermek istedik.

İhale Batı Emlak Müdürlüğünde

Aksu ilçesinde Çalkaya mevkiinde bulunan konutlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununa göre açık teklif usulüyle satışa çıkarıldı. Satışa konu ihaleler için yapılan açıklamada 23, 24 ve 25 Kasım tarihlerinde Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığında ihale yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler Soğuksu Mahallesi, Defterdarlık Bulvarı, No. 1 Maratpaşa adresindeki Batı Antalya Emlak Müdürlüğünün idare odasında katılım sağlayabilirler.

Burada bilinmesi gereken en önemli husus bu konutlarda oturan kişilerin öncelik sahibi olması. Ancak satışa çıkarılan bu evlerin çoğunun da boş olduğunu içerisinde kimsenin ikamet etmediğini belirtmek isteriz. Kat İrtifakı ile mülkiyeti kurulmuş olan konutlarda fiilen devlet memurları oturuyor. Bu konutların satışındaki şartname ile ekleri de dilendiği takdirde Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebiliyor.

230 Bin Liradan Başlayan Muhammen Bedelle Satışta

127 ile 130 m2 civarlarında yüzölçümüne sahip konutların satışlarında ise 230 ile 260 bin lira civarlarında tahmini bedel belirlendiği ihaleye katılım için teminat tutarlarının da  23 ile 26 bin 500 lira civarlarında olduğunu belirtmek doğru olacaktır.

İhale aşamasında evde ikamet eden hak sahibinin burayı satın almak istemediğini bildirmesi gerekiyor. Aksi takdirde kişinin bu evin satılışı için gerekli olan yükümlülükleri getirmesi isteniyor. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmemesi halinde de doğal olarak satışa konu edilerek en yüksek teklifi veren kişiye konutların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa çıkarılan konutlar hakkında ve ihalenin nasıl gerçekleştirileceğini dair ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz. Kamuya ait 39 konut Aksu ilçesinde bulunuyor. Artan fiyatlar neticesinde konutların satışlarında tahmini bedellerin 250 bin lira civarlarında olması ise uygun fiyatlardan satışa konu edilebileceği yönünde. Ancak ihale yöntemi ile gerçekleştirilecek olması bu fiyatlarda artış sağlayabilir. Satışa konu evler için bankalardan kredi alımları da söz konusu edilebilir. Bu anlamda kredi kullanmak isteyen hak sahiplerinin bankalar ile bu durumu iletişime geçmesi önemli.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir